Co słychać w Cyberlaw?

Beata Marek Big Data, Biznes, Cloud Computing, E-commerce, Ochrona danych osobowych, Prawo, Startup IT Leave a Comment


Prawnik startupów. Czyli jak pomaga Cyberlaw?

Dzisiaj mocno pracowicie, ale udało się znaleźć chwilę na nagranie. Wpis ma charakter opisowy i jest uzupełnieniem nagrania. Zawsze na bieżąco o nas sprawdzisz informacje na naszym kanale Youtube i w innych kanałach social media. Publikujemy też dużo darmowej wiedzy na blogu i Akademii Cyberlaw, a także zaprzyjaźnionych portalach jak np. mamstartup.pl

Co dzisiaj robimy?

  • oddaliśmy rano regulamin e-sklepu. Już wkrótce powstanie bardzo ciekawy sklep, za pośrednictwem którego będzie można kupować zestawy prezentowe. Wspaniale, że pomogliśmy zorganizować jak ma wyglądać od strony prawnej sprzedaż i przygotowaliśmy dokumenty.
  • poprowadziłam webinar, który zorganizowało Cyberlaw razem z PayLane. Ponad godzina konkretnych przykładów. Temat dość obszary bo o regulaminie w biznesie online. Co powinno się znaleźć w regulaminie? Jakich zapisów nie używać? Jaki regulamin na rynki zagraniczne? Jak rozpatrywać spory? Na te pytania i wiele więcej odpowiedzi już wkrótce w prezentacji i filmiku.
  • Teraz czeka nas logowanie do platformy webowej, za pośrednictwem której będą przetwarzane dane osobowe przez instytucję finansową. Pamiętajcie, żeby przed startem usługi przetestować ją z prawnikiem startupów czyli np. z Cyberlaw! Da to gwarancję, że wszystko działa zgodnie z przepisami.
  • O 17.00 będę w Ministerstwie Rozwoju i będę dbała o to razem z m.in. Startup Poland by regulacje dotyczące Polskiej Spółki Akcyjnej zmierzały w dobrym kierunku. Duży plus za konsultacje i udział Cyberlaw. Już wkrótce będzie czekała na Was nowa forma prawna do prowadzenia innowacyjnej działalności.