Najbliższe konferencje o przetwarzaniu danych osobowych.

Beata Marek Ochrona danych osobowych, Prawo, Zapowiedzi wydarzeń Leave a Comment

W temacie ochrony danych osobowych bardzo dużo się dzieje. Przede wszystkim za sprawą reformy na poziomie europejskim, ale także ubiegłorocznej nowelizacji polskiej ustawy. Już 23 lutego możesz wybrać się w Warszawie na dwie konferencje (na jednej będę) i 3 marca na na największą jak dotąd w Polsce konferencję dot. problematyki ochrony danych osobowych w zatrudnieniu, która odbędzie się w Krakowie. Cyberlaw.pl patronuje tym wydarzeniom.

Co to za inicjatywy?

W ramach X obchodów dnia ochrony danych osobowych odbędzie się 23 lutego 2016r. na Akademii Leona Koźmińskiego konferencja, której tematem przewodnim będzie “Nowa rola i pozycja administratorów bezpieczeństwa danych (ABI)”. Szczegóły i możliwość rejestracji (free) znajdziesz tutaj. Polecam szczególnie ABI bo będzie praktycznie m.in. o planie sprawdzeń.

Akurat w tym dniu będę prowadzić prelekcję na konferencji dotyczącej systemów backupu i archiwizacji, która odbędzie się GoldenFloor Plaza w Warszawie. Będziemy mieli zatem okazję do spotkania na tym właśnie wydarzeniu. Moja prelekcja będzie dotyczyć tematu istotnego dla działów IT i compliance jakimi są “Obowiązki prawne w zakresie archiwizacji danych”. Zapowiadają się także ciekawe wystąpienia o  backupie, wybranych zagadnieniach ochrony dostępu do zasobów i szyfrowania kopii archiwalnych.
Szczegóły i rejestrację znajdziesz tutaj.

3 marca 2016r. zapraszam Cię do Krakowa na konferencję “Pracodawca w przededniu reformy europejskiego prawa ochrony danych osobowych z bagażem dotychczasowych zaniechań i wątpliwości”. Wydarzenie organizowane jest przez Katedrę Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego i bardzo się cieszę, że Cyberlaw.pl zostało jednym z patronów medialnych. To ważny temat (także dla moich Klientów) więc oczywiście będę. Polecam szczególnie udział wszystkim prawnikom oraz HR.

Jeśli masz pytania o to:

  • jaki wpływ na przetwarzanie danych osobowych przez pracodawców będą miały nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych?,
  • jakie są kierunki zmian w zakresie funkcjonowania organów ochrony danych osobowych?,
  • jakie są de lege lata zasady stosowania monitoringu w miejscu pracy w tym kontroli poczty elektronicznej, korzystania z sieci Internet, wykorzystania nowoczesnych technologii?,
  • jakie są najnowsze rozwiązania w zakresie zgodnych z prawem transferów danych osobowych do tzw. państw trzecich, w szczególności pomiędzy podmiotami należącymi do grupy kapitałowej?.

to polecam Ci koniecznie wzięcie udziału. Program i zasady rejestracji znajdziesz tutaj.

Autor grafiki promującej wpis: Sergey Arzamastsev