IV Dni Otwarte GIODO w Trójmieście. 23-25 czerwca

Beata Marek Ochrona danych osobowych, Prawo, Zapowiedzi wydarzeń Leave a Comment

Jeżeli jesteś z Trójmiasta lub okolic serdecznie zapraszam Cię na Dni Otwarte, które organizuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji odbędzie się aż 7 różnych konferencji dla różnych sektorów.

23 czerwca

Pracownicy Urzędu Miasta Gdyni oraz jednostek podległych i współpracujących z urzędem będą mogli wziąć udział w konferencji szkoleniowej dotyczącej aktualnych problemów stosowania ochrony danych osobowych przez organy samorządu terytorialnego. Podczas konferencji pracownicy Biura GIODO udzielać będą konsultacji prawnych. Jeżeli jesteś pracownikiem odsyłam po więcej informacji związanych z rejestracją tutaj.

O godzinie 11.00 na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdanśkiego odbędzie się konferencja “Ochrona prywatności w świecie nowych technologii komunikacyjnych”. Zostaną poruszone m.in tematy takie jak: prywatność w świecie Internetu przedmiotów, ochrona danych osobowych w inteligentnych sieciach energetycznych czy też informatyzacja ochrony zdrowia. Ponadto w czasie konferencji czynne będą stoiska informacyjne, przy których eksperci z Biura GIODO udzielać będą bezpłatnych porad i informacji z zakresu ochrony danych osobowych. Warto przyjść! Szczegółowy program znajduje się tutaj.

24 czerwca

Jeżeli jesteś pracownikiem samorządu to koniecznie weź udział w konferencji szkoleniowej dla pracowników Urzędu Miejskiego w Gdańsku, jednostek organizacyjnych miasta oraz przedstawicieli Gdańskiego Obszaru Metropolitarnego. Konferencja będzie dotyczyła tematów związanych z aktualnymi problemami stosowania ochrony danych osobowych przez organy samorządu terytorialnego. Podczas konferencji pracownicy Biura GIODO udzielać będą konsultacji prawnych. Więcej informacji tutaj.

Jeżeli interesuje Ciebie wykorzystanie danych z systemów eMaritime do potrzeb bezpieczeństwa morskiego i korelacje z ochronę prywatności osób z pewnością ucieszysz się, że podczas VI Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” zorganizowanej jako projekt towarzyszący XIII Bałtyckim Targom Militarnym BALT MILITARY EXPO Generalny Inspektor wygłosi prelekcję na ten właśnie temat. Szczegóły i zapisy tutaj.

Dla przedsiębiorców zainteresowanych zmianami w polskich przepisach ustawy o ochronie danych osobowych oraz problemach i wyzwaniach dedykowany jest udział w konferencji szkoleniowej z udziałem członków Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańskim Parku Naukowo-Technicznym. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

25 czerwca

W tym dniu zostanie zaprezentowane podsumowanie prac nad projektem „Zwiększanie świadomości w zakresie ochrony danych wśród pracowników zatrudnionych w krajach Unii Europejskiej” realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych we współpracy z organami ochrony danych osobowych z Chorwacji, Czech i Bułgarii. Już wkrótce więcej informacji na stronie giodo.gov.pl.

Dla sędziów Sądu Okręgowego w Gdańsku zostanie zorganizowane szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych w działalności sądów powszechnych.

Cyberlaw objęło patronatem medialnym to wydarzenie