CISSP Day 2012

Beata Marek Prawo, Zapowiedzi wydarzeń 2 Comments

Ten tydzień z powodzeniem mogę nazwać tygodniem newsów. I to z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że faktycznie w tym tygodniu dużo się dzieje, drugi natomiast odnosi się do możliwości podzielenia się z Tobą najciekawszymi informacjami, które mogą mieć znaczenie dla prowadzenia Twojego biznesu.

Zatem o czym dzisiaj napiszę ?

Mianowicie o tym, że już 10 grudnia (najbliższy poniedziałek) będę mieć przyjemność prowadzenia wykładu merytorycznego dla członków ISSA oraz osób z certyfikacją CISSP.

CISSP (Certified Information Systems Security Professional) to prestiżowy certyfikat. Jest on zarazem jednym z najbardziej rozpoznawanych certyfikatów w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, który spełnia wymogi standardu ISO/IEC 17024:2003. O jego wartości świadczy także fakt, iż został on zatwierdzony przez amerykański Departament Obrony (DoD). CISSP obejmuje dziesięć domen bezpieczeństwa i co trzy lata należy go odnawiać.

Jeśli w zespole Twojego providera znajdują się osoby z certyfikatami CISSP możesz spać spokojnie 🙂

Bardzo się cieszę ze spotkania oraz możliwości wymiany doświadczeń, a także dyskusji na temat stosowanych poszczególnych rozwiązań.

Dodatkowo jest mi bardzo miło, że na CISSP Day 2012 będę mówić o aspektach prawnych przetwarzania danych w chmurze. W ramach prezentacji omówię:

  • specyfikę świadczenia usług w chmurze;
  • regulamin świadczenia usługi;
  • umowę powierzania przetwarzania danych osobowych;
  • odpowiedzialność providera, odpowiedzialność usługobiorcy;
  • strategię chmury zaprezentowaną przez Komisję Europejską (założenia, realizacja).
  • Autor grafiki promującej wpis: Mikael Eidenberg