Big data i dane osobowe. Najbliższe konferencje.

Beata Marek Zapowiedzi wydarzeń Leave a Comment

Serdecznie zapraszam na 3 wydarzenia, którym patronuje Cyberlaw oraz Pomocnik RODO, a które dotyczą przetwarzania danych osobowych, w tym w środowisku big data. Gdzie i kiedy warto się pojawić?

Już 19-20 października w Warszawie Centrum Promocji Informatyki organizuje szkolenie  “NOWE EUROPEJSKIE PRAWO OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH” . Jest to dwudniowe spotkanie, w którym warto wziąć udział by usystematyzować swoją wiedzę na temat zmieniających się przepisów. Polecam dla osób zajmujących się compliance w firmie, a także procesami biznesowymi czy bezpieczeństwa. Szczegółowy program oraz informacje na temat rejestracji znajdziesz tutaj.

 

22-23 listopada w Warszawie odbędzie się V już edycja BIG DATA: Think Big CEE Congress. To wydarzenie szczególnie zainteresuje osoby zajmujące się procesami biznesowymi w firmie. Potencjał tkwiący w łączeniu danych z różnych źródeł, komunikowaniu urządzeń różnego typu, a także utworzenia ekosystemu produktów i usług, które mogą ze sobą w odpowiedni sposób działać jest ogromny. Warto wiedzieć jak pozyskać dane, jak optymalnie przeanalizować, jak budować swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o big data.

Szczegółowy program oraz informacje na temat rejestracji znajdziesz tutaj.

 

30 listopada w Warszawie odbędzie się XXI Forum ADO/ABI. Tegoroczne spotkanie będzie dotyczyło rozpoczęcia wdrażania RODO. W dniu 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pomimo długiego okresu dostosowawczego ogromny zakres zmian wprowadzanych rozporządzeniem wymaga licznych, rozłożonych w czasie działań ze strony administratora danych oraz administratora bezpieczeństwa informacji. Przedmiotem XXI Forum ADO/ABI będzie nie tylko omawianie rozwiązań przewidzianych w ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych, ale również przedstawianie zagadnień związanych z wdrażaniem nowych obowiązków. Już teraz warto bowiem zaplanować własny proces dostosowawczy.

Szczegółowy program oraz informacje na temat rejestracji znajdziesz tutaj.

Autor grafiki promującej wpis