Zgłoś startup – akcelerator Blockchain czeka!

Beata Marek Startup IT Leave a Comment

Miło mi ogłosić, że jestem jednym z mentorów w Polskich Akceleratorze Technologii Blockchain. Właśnie został ogłoszony nabór dla startupów, które chcą zdobyć finansowanie na przekucie pomysłu w realne rozwiązanie. Dlaczego warto i jak postarać się o środki?

Blockchain startup

Technologia blockchain to jeden z najgorętszych tematów w ostatnim czasie, stwarzający olbrzymie możliwości dla naprawdę wielu branż.

Blockchain może np. łączyć ze sobą urządzenia, dając podstawy do stworzenia gospodarki opartej na „internecie rzeczy” (IoT) i sztucznej inteligencji (AI). Ponadto jest to technologia o wysokim stopniu cyberbezpieczeństwa – nie jest możliwe sfałszowanie relacji między jednostkami, a jej zabezpieczeń kryptograficznych nie udało się nikomu na świecie złamać.

Jeśli masz pomysł i zespół gotowy do realizacji przedsięwzięcia opartego o blockchain możesz uzyskać dofinansowanie. Mogą być to projekty zarówno dla sektora prywatnego jak i publicznego. Rozwiązania możliwe do zastosowania w wytwórstwie, produkcji, ochronie zdrowia, edukacji, szeroko pojętych e-usługach.

Dlaczego PATB?

Masz pewność, że w okół akcelatora skupione są osoby, które faktycznie rozumieją blockchain jak i znają środowisko na tyle by pomóc od strony finansowej, biznesowej jak i prawnej. Sprawdź zespół na stronie (tutaj).

Masz unikalną szansę czerpać z wiedzy i doświadczenia mentorów oraz co najważniejsze możesz szybciej i efektywniej skompletować zespół oraz zdobyć finansowanie. Wyspecjalizowany akcelerator to jest to.

Polski Akcelerator Technologii Blockchain, działa pod patronatem Minister Cyfryzacji i operuje środkami pozyskanymi z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz pozyskanymi w ramach współpracy z funduszami Venture Capital.

Jak się zgłosić?

Akcelerator właśnie ruszył z pierwszym w historii naborem projektów. Od 1 do 30 września 2017 roku, każdy blockchain startup może wypełnić dostępny na stronie (akcelerator.tech/oferta) formularz i zgłosić swój pomysł.

Zgłoszenie jest bardzo proste. Zgłoś się! Możesz też w ramach inspiracji zobaczyć przykładowe projekty dla sektora publicznego, których wdrożenie bardzo by się przydało (tutaj).

Autor grafiki promującej wpis: