Prawo autorskie w Internecie – jak bloger może egzekwować naruszenia?

Beata Marek Ochrona wizerunku, Prawo, Prawo autorskie, Sprawozdania, raporty, prezentacje, infografiki Leave a Comment

W ubiegłym tygodniu odbył się Orange Blog Talks Social. Muszę przyznać, że prezentacja dla tak wymagającej grupy jaką są blogerzy była wyjątkowa (temat: Bloger pod ochroną. Jak egzekwować prawo autorskie w Internecie?). Spotkanie było spontaniczne, a ja postawiłam na luźną rozmowę z uczestnikami by dowiedzieć się w jaki sposób podchodzą do egzekwowania prawa autorskiego w świetle naruszeń w Internecie. Przyznam, że zdania były podzielone na temat tego kiedy może dojść do naruszenia, a także tego w jaki sposób może być zabezpieczony materiał dowodowy na poczet postępowania sądowego.

Dzisiaj zamieszczam na blogu prezentację, do której obejrzenia oczywiście Ciebie zapraszam.

Mam dla Ciebie także niespodziankę. Na blogu Orange będzie można obejrzeć nagrania wszystkich prelegentów. Już niedługo pojawi się nagranie z mojej prelekcji.

Ciekawa jestem jak ją ocenisz :). Chętnie także wysłucham Twoich problemów z egzekwowaniem praw autorskich w Internecie. Jak często odnotowujesz naruszenie i jaki ma ono finał? Z moich obserwacji wynika, że w przypadku drobnych naruszeń wiele spraw można rozstrzygnąć polubownie.

Oto prezentacja

Autor grafiki promującej wpis: Oleg Turbaba