TOP cyberataki w 2014 i trend w 2015

Beata Marek Bezpieczeństwo teleinformatyczne, Cyberzagrożenia i cyberprzestępczość, E-commerce, Ochrona danych osobowych, Ochrona tajemnic prawnie chronionych, Sprawozdania, raporty, prezentacje, infografiki Leave a Comment

Liczby mówią same za siebie. Z roku na rok cyberataki mają coraz większą skalę. W 2014r. stały się naprawdę niebezpieczne i nie chodzi mi o rozkwit APT (tutaj możesz przeczytać więcej o tym czym jest APT, a tutaj jak polska administracja sobie nie radzi choć mogłaby!), ale o te odczuwalne dla użytkowników Internetu, zwłaszcza klientów e-usług.

Cyberataki w liczbach

czyli największe cyberataki / top wycieki w 2014:

Cyberataki trend w 2015

2014 śmiało nazywam rokiem cyberwycieków. Ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku cyberwycieków będzie jeszcze więcej i 2015 też będzie rokiem cyberwycieków bo nielegalny obrót informacjami staje się coraz bardziej dochodowy dla przestępców i sprzyja wyłudzaniu usług oraz innej aktywności przestępczej.

Zadbaj o ochronę swoją i Twoich Klientów.

Przyglądaj się lepiej dostawcom usług, zwłaszcza tym którzy oferują Twojej firmie rozwiązania IaaS lub SaaS. Sprawdzaj jak podchodzą do tematu bezpieczeństwa i jak Ty możesz zapewnić bezpieczeństwo swoich usług.

Jeśli poważnie myślisz o swojej firmie to wydatki na testy penetracyjne czy audyt kodu źródłowego na stałe wpisz w budżet. Zyskasz na tym potrójnie.

1. Będziesz wiedział co jest dobrze, co jest do poprawy i szybko załatasz dziury.

2. Pokażesz Klientom jak dbasz o bezpieczeństwo ich danych. Będziesz mógł z tego uczynić swój atut biznesowy.

3. Będziesz mógł lepiej zarządzać bezpieczeństwem informacji w firmie w praktyce, a nie na papierze.

Autor grafiki promującej wpis: Dan Matutina