Bezpieczeństwo w chmurze. Fakty i mity.

Beata Marek Cloud Computing, Prawo, Sprawozdania, raporty, prezentacje, infografiki 4 Comments

Zgodnie z obietnicą dzisiaj odsłona bloga po liftingu. Zmienił się nie tylko design, ale i funkcjonalność. Dodałam m.in. wygodne przeglądanie wpisów oraz nową dziedzinę “Biznes w chmurze“. W zakładce tej będą pojawiać się wpisy dotyczące cloud computing. Zaczniemy od pierwszego, który odnosi się do problematyki bezpieczeństwa danych w chmurze. Ale to jeszcze nie koniec zmian.

Razem z zaprzyjaźnionym developerem pracujemy nad portalem dedykowanym dla wszystkich zainteresowanych tematyką outsourcowania usług. Natłok obowiązków sprawił, że portal nie ma dzisiaj premiery, ale nastąpi ona jeszcze w tym miesiącu :). Mogę Wam śmiało napisać, że portal jest w pełni darmowy, a inspiracją do jego stworzenia byli czytelnicy, którzy pisali do mnie z przeróżnymi pytaniami na temat outsourcingu usług IT.

Ok. Teraz wypada przejść do tematu topicu czyli bezpieczeństwa danych w chmurze. Jako, że miałam przyjemność być prelegentem na konferencji “Kancelaria w chmurze”, a organizatorzy nagrali filmik z mojego wystąpienia niech on posłuży nam za wstępne omówienie tematu. Zachęcam Cię do obejrzenia.

Bardzo się cieszę, że moje wystąpienie wzbudziło dyskusję. I to w dodatku trwającą najdłużej ze wszystkich. 😉 Szkoda, że organizatorzy nie zamieścili nagrania bo byłby to ciekawy materiał. Poruszyliśmy w niej zarówno aspekty bezpieczeństwa, socjotechniki jak i rozmawialiśmy o zaufaniu do providerów. Po raz kolejny przekonałam się, że portal, o którym wspomniałam powyżej jest potrzebny.

Mam dla Ciebie także kolejnego newsa. Po weekendzie zamieszczę drugi filmik, który odnosi się do tematu bezpieczeństwa danych w chmurze. Tematem przewodnim będą pytania, które zostały mi zadane w czasie dyskusji, a także przerw. Było ich całkiem sporo także mam nadzieję, że dowiesz się nowych rzeczy.Autor grafiki promującej wpis: Kristy Marcinová